no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

خواندن عکس توسط سیمولینک در متلب - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

خواندن عکس توسط سیمولینک در متلب
zip
دسامبر 14, 2023
100,000 تومان
1 فروش

خواندن عکس توسط سیمولینک در متلب


Rate this download
به این پست امتیاز دهید.
هر چقدر ما رو دوست دارید ستاره بدید!!!

خواندن عکس توسط سیمولینک در متلب : پروژه متلب 

 

توضیحاتی بیشتر درباره نمایش عکس در نرم افزار متلب

پروژه متلب درصورتیکه عکس موردنظر در پوشه documents – Matlab باشد نیازی به نوشتن مسیر کامل عکس در تابع ()imread نمی‌باشد. خروجی تابع ()imread را در یک متغیر بنام MyImage قرار می‌دهیم و کافیست متغیر MyImage را در تابع ()imtool فراخوانی نماییم تا عکس نمایش داده شود. دقت داشته باشید برای تمیزی کار بهتر است انتهای دستور ()imread از سمیکالن (;) استفاده نمایید.

MyImage = imread(‘mariG.jpg);
Imtool(MyImage)

پروژه متلب متلب نارنجی آموزشی کم نظیر است که در کوتاه ترین زمان ممکن و با بیان بسیار ساده شما را با نرم افزار متلب آشنا می کند. این مجموعه آموزشی سکوی پرتابی برای کسانی است که می خواهند حرفه ای شوند.

 

خواندن داده های عکس در پردازش تصویر

 

 

پروژه متلب برای خواندن و وارد کردن عکس های پشتیبانی شده توسط متلب، می توانید از تابع imread استفاده کنید. دستور زیر، یک عکس رنگی را می خواند و در متغیری به نام RGB ذخیره می کند:

;

در صورتی که فرمت آن عکس از پیکسل های ۸ بیتی استفاده کند، دستور imread داده ها را بصورت یک ماتریس از نوع uint8 ذخیره می کند. برای فرمت هایی که از داده های ۱۶ بیتی پشتیبانی می کنند، مثل فرمت PNG یا TIFF، دستور imread از یک ماتریس از نوع uint16 استفاده می کند.

پروژه متلب دستور imread از دو متغیر برای ذخیره ی یک عکس ایندکس شده استفاده می کند. یک متغیر برای ذخیره ی خود عکس و یک متغیر هم برای ذخیره ی نقشه ی رنگ آن عکس. دستور imread همواره نقشه ی رنگ مورد نظر را در یک ماتریس از نوع double ذخیره می کند. با اینکه ماتریس عکس ممکن است از نوع uint8 یا uint16 باشد:

;

پروژه متلبدر این مثال ها، دستور imread از فرمت فایل استفاده می کند تا به محتوای آن فایل پی ببرد.شما همچنین می توانید بعنوان یک آرگومان، فرمت فایل را به دستور imread بدهید. دستور imread از تعداد زیادی از فایل های گرافیکی متداول مثل BMP و GIF و JPEG و PNG و TIFF پشتیبانی می کند.

پروژه متلب در صورتی که فایل گرافیکی مورد نظر حاوی چندین عکس باشد، دستور imread تنها اولین عکس را از آن فایل می خواند. برای خواندن عکس های اضافی، شما باید مشخصات عکسی که می خواهید خوانده شود را بصورت آرگومان به تابع imread بدهید. در این مثال، دستور imread تعداد ۲۷ عکس را از یک فایل TIFF می خواند و آنها را در یک ماتریس ۴ بعدی ذخیره می کند. شما می توانید از تابع imfinfo برای مشخص کردن تعداد عکس های ذخیره شده در یک فایل استفاده کنید:

mri = zeros([128 128 1 27],'uint8'); % preallocate 4-D array
for frame=1:27
[mri(:,:,:,frame),map] = imread('mri.tif',frame);
end

خروجی متلب :

پروژه متلبپروژه متلبپروژه متلببرچسب‌ها :
ads

درباره نویسنده

mrk kiani 401 نوشته در انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید