no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

تشخیص چهره و انتخاب یک چهره از بین تمامی چهره های موجود در عکس:پروژه متلب ارزان - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
تشخیص چهره و انتخاب یک چهره از بین تمامی چهره های موجود در عکس:پروژه متلب ارزان
zip
سپتامبر 17, 2019
7 mb
100,000 تومان
0 فروش

تشخیص چهره و انتخاب یک چهره از بین تمامی چهره های موجود در عکس:پروژه متلب ارزان


Rate this download
به این پست امتیاز دهید.
هر چقدر ما رو دوست دارید ستاره بدید!!!

تشخیص چهره و انتخاب یک چهره از بین تمامی چهره های موجود در عکس : پروژه متلب ارزان

 

تشخیص چهره در سال های گذشته، بسیار مورد توجه علاقمندان و پژوهشگران در حوضه ی پردازش تصویر قرار گرفته و از موضوعات مهم و در سیستم های بایومتریک می باشد. ترکیب سیستم تشخیص چهره دو بعدی و سه بعدی از روش های عادی برای سیستم های شناسایی چهره می باشد. اغلب پروژه های انجام شده در این حوضه بر روی تصاویر دو بعدی چهره انسان انجام شده اما از آنجا که اطلاعات دو بعدی چهره بشدت تحت تأثیر عوامل محیطی می باشد، سیستم های شناسایی معرفی شده بیشتر دارای دقت مطلوب در زمان استفاده در کاربرد های واقعی نمی باشند. با توجه به این موضوع، در چندین سال گذشته، محققان و پژوهشگران به استفاده از اطلاعات سه بعدی چهره توجه و علاقه بیشتری داشته اند که در مقابل تغییرات محیط اطراف ثابت هستند.

یکی از کاربرد های روش تجزیه به مقادیر سینگولار که اصطلاح به آن SVD اطلاق می شود، بازسازی داده ی رستری بزرگ، بدون تغییری در ماهیت داده های آن با استفاده از بازسازی ماتریس آنها توسط تعداد مقادیر غیرصفر سینگولار در SVD و یا تولید تقریبی داده های رستری با دقت دلخواه و اعمال نرخ فشرده سازی به آنها با استفاده از تعداد محدودی از مقدار سینگولار می باشد. چنین روش فشرد هسازی دارای کاربردهای مختلفی در سنجش از دور و GIS می باشد.

هر تصویر را می توان به صورت آرایه ای منظم از پیکسل ها درنظر گرفت که می توان آن را در یک ماتریس ذخیره نمود. فرم ایده آل ذخیره سازی یک تصویر در یک ماتریس، جایگذاری مقادیر پیکسلی در محل سطر و ستون ماتریس می باشد.

لذا می توان به وسیله ی تکنیک SVD اولا تقریبی از تصویر اولیه را بسته به میزان دقت دلخواه تولید نموده و یا حجم داد هی لازم جهت احیای تصویر را کاه شداد، که میزان کاهش داده یا به عبارت جامعتر فشرد هسازی تصویر وابسته به میزان تقریبی است که کاربر مایل به آن می باشد.

 

بازشناسی چهره استفاده‌های فراوانی در شناسایی بزهکاران، کارتهای اعتباری، سیستم‌های امنیتی و موارد متعدد دیگر داشته و به دلیل کاربردهای فراوان، در سال‌های اخیر، مورد توجه قرارگرفته‌است مانند: حوزه بانکی و پرداخت امنیت اطلاعات اجرا و نظارت بر قانون حوزه فروش و تجارت (ورودی فروشگاه‌ها: افزایش فروش ۳۰ درصدی با بازشدن در ورودی با بازشناسی چهره افراد) یکی از کاربردهای مهم این سیستم در شبکه بانکی کشور می‌باشد که در بخش‌های مختلف می‌توان راهکارهای مختلفی با سیستم تصدیق هویت از روی چهره انجام داد از جمله: با تشخیص وجود چهره در دوربین VTM و ATM امکان ارائه خدمات دستگاه‌های امکان تصدیق هویت فرد با ارائه کارت شناسایی اش در شعب امکان لاگین در همراه بانک به عنوان عامل دوم امکان لاگین در همراه بانک بدون وارد کردن نام کاربری در شعب بانک‌ها و ارسال هشدار به ریاست شعبه VIP تشخیص مشتری بازشناسی در لیست سیاه (Black List)

مزایای استفاده از روش‌های تشخیص هویت اشخاص بر مبنای اطلاعات بیومتریک:

  1. جلوگیری از تقلب و کلاهبرداری‌ها از دستگاه‌های ATM
  2. سرعت پردازش سریعتر نسبت به روش‌های دیگر اسکن یا لمس یا کارتی
  3. عدم نیاز به همراه داشتن مدارک شناسایی توسط مشتریان بانکی.
  4. استفاده از شیوه‌های بیومتریک جهت شناسایی مشتریان بانکی و کاهش تخلفات و تقلبات بانکی
  5. امروزه حتی برای تشخیص هویت حیوانات نیز از این تکنولوژی استفاده می شود.

خروجی متلب :

پروژه متلب ارزانپروژه متلب ارزان

 تصاویر پیش نمایش


تشخیص چهره و انتخاب یک چهره از بین تمامی چهره های موجود در عکس:پروژه متلب ارزان-1
تشخیص چهره و انتخاب یک چهره از بین تمامی چهره های موجود در عکس:پروژه متلب ارزان-1
ads

درباره نویسنده

mrk kiani 401 نوشته در انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید