فروش پروژه مهندسی به زبان MATLAB شبیه سازی مدار تمام پل سه پورته با استفاده از نرم افزار متلب - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت محصول : 53,000 تومان

4/5 - (1 امتیاز)
به این پست امتیاز دهید.
شبیه سازی مدار تمام پل سه پورته با استفاده از نرم افزار متلب
{score}/{best} - ({count} {votes})

 

عنوان پروژه : شبیه سازی مدار تمام پل سه پورته با استفاده از نرم افزار متلب (سیمولینک) :پروژه متلب آماده ارایه

 

 مقدمه:

پروژه متلب آماده ارایه :همان طور که می دانیم در مبدل های الکترونیک قدرت نوعی مبدل به اسم تمام پل وجود دارد که دارای کارکرد منحصر به خود  بوده و در کاربرد های متفاوتی می توان از آن ها استفاده کرد.در این نوع مبدل ها همانند دیگر مبدل ها از تعدادی سوئیچ و المان های ذخیره کننده انرژی استفاده شده است.این نوع مبدل ها با استفاده از یک مکانیسم ولتاژ ورودی را به خروجی منتقل می کند.

در این مقاله به دنبال این هستیم تا با برخی ترفند های مداری از مبدل موجود بهره گرفته و قابلیت های بیشتری به آن دهیم.به عبارت بهتر بدون اینکه ساختار مبدل مدنظر پیچیده شود آن را در جهت پیشبرد اهداف خاصی توسعه دهیم.

پروژه متلب آماده ارایهیکی از راهکارهای به کار گرفته شده در این مقاله استفاده از این نوع مبدل ها در سیستم های انژری نومی باشد. به عنوان نمونه میتوان به سیستم های فتوولتاییک اشاره نمود.در این سیستم ها که انرژی از خورشید دریافت می شود با مشکلاتی روبرو هستیم.یکی از این مشکلات عدم بهره وری در ساعات سایه است. بنابراین باید به دنبال راه چاره در این ساعات باشیم.به همین جهت می توان در ساعات کم باری انرژی حاصله را در یک باتری ذخیره نمود و در ساعات پر باری و یا ساعاتی که سیستم اصلی درمعرض سایه قرار می گیرد از آن در جهت تامین بار خروجی استفاده کنیم.

در ادامه سعی می کنیم با معرفی این مدل ضمن بررسی رفتار آن در در شرایط مختلف، مدار مورد نظر ررا شبیه سازی نموده و نتایج آن را ارائه دهیم.

معرفی موضوع مقاله

پروژه متلب آماده ارایههمان­طور که در بالا به آن اشاره شد عنوان پروژه “مبدل های تمام پل با سه پورت” می باشد. در مبدل های تمام پل ساده از چهار کلید کنترل پذیر (معمولآ ماسفت) و تعدادی کلید کنترل ناپذیر و مدار انتقال انرژی از قبیل ترانس،سلف و خازن مطابق شکل زیر استفاده شده است.

توان موجود در ورودی از طریق الگوی سوئیچینگ به دو سر ترانس می رسد و با استفاده از نسبت تبدیل به طرف ثانویه ارجاع داده می شود. این ولتاژ با گذر از دیود های موجود از طریق سلف در خروجی ظاهر می شود.

ایده اصلی مدارات تمام پل سه پورته نیز از همین موضوع نشأت می گیرد. با این تفاوت که در این نوع از مدارات می توان از چندین ورودی و چندین خروجی استفاده کنیم.مداری که چنین ویژگی را داشته باشد مدارات Multi-Port گویند.

پروژه متلب آماده ارایهبه عبارتی مشابه این است که با دو سلول فوق دو منبع را موازی قرار داده ایم. منبع a را به عنوان ورودی مرجع در نظر بگیرید و منبع b که به عنوان پورت سوم به این مجموعه اضافه شده را منبعی با دو حالت کاری اکتیو و پسیو در نظر بگیرید. یعنی در یک حالت کاری بتواند توان ذخیره کند و در یک حالت کاری بتواند تولید توان در پی داشته باشد.

 

برای درک بهتر این مطلب می توان سه حالت مختلف را برای این مدار در نظر گرفت:

پروژه متلب آماده ارایه:پورت سوم که به مدار معادل اضافه گردید مشابه یک بار رفتار کند. در این صورت توان ارسال شده از ورودی باید بتواند هم بار موجود در خروجی  وهم پورت سوم را تأمین کند. این حالت به صورت شماتیک در شکل زیر نشان داده شده است:

معرفی در یک نمونه از کاربرد های صنعتی:

سیستم معرفی شده در منابع انرژی های نو کاربردهای فراوانی دارد. می توان از جمله در فتوولتاییک ها،پیل های سوختی، توربین های بادی وبرخی موارد دیگر مانن ماهواره ها و ژنراتور های حرارتی نام برد.

در این مقاله به یک نمونه از این کاربرد ها که استفاده در سیستم های فتوولتاییک می باشد می پردازیم.در این حالت فتوولتاییک همان نقش منبع اصلی را دارامی باشد و از یک باتری به عنوان پورت سوم می توان استفاده کرد. در ساعاتی که آفتابگیری داریم می توان توان را در باتری ذخیره کرد و در ساعات سایه و شب از آن جهت تأمین بار خروجی استفاده کنیم. شماتیک مدار توصیف شده به صورت زیر است

 

خروجی متلب :

پروژه متلب آماده ارایهپروژه متلب آماده ارایهپروژه متلب آماده ارایهپروژه متلب آماده ارایه

 

بازدید : 556 views بار دسته بندی : , , تاريخ : 18 سپتامبر 2019 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.