فروش پروژه مهندسی به زبان MATLAB پروژه شناسایی اشیا و حذف شی از پترن در عکس در متلب با پردازش تصویر - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت محصول : 61,000 تومان

4/5 - (1 امتیاز)
به این پست امتیاز دهید.
پروژه شناسایی اشیا و حذف شی از پترن در عکس در متلب با پردازش تصویر
{score}/{best} - ({count} {votes})

پروژه شناسایی اشیا و حذف شی از پترن در عکس در متلب : پروژه متلب

 

پروژه متلب:

پروژه متلب: مقادير منفرد که از ويژگي هاي جبري يک الگوي دوبعدي مي باشند همتاي معين تبديل KL مي باشند و برخلاف آنها نسبت به تغيير پراش مقادير شدت نور در تصوير پايدار بوده و همينطور نـسبت بـه انتقـال ، چرخش ، انعکاس و ترانهاده ، پايا مي باشند. اساس اين روش بدسـت آوردن مقـادير منفـرد مـاتريس دو بعدي تصوير مي باشد. البته همين جا بايد گفت که اين روش نسبت به مقياس حساس مي باشد.

 

١١-١) تطبيق قالب

پروژه متلب: تطبيق قالب ، ساده ترين روش براي تشخيص چهره مي باشد. روش به اين صورت است که چهرة ورودي باقالب (در سيستمهاي تأئيد چهره ) يا قالبهاي موجود ( در سيستمهاي تعيين چهره ) در بانک مقايسه شده و نتيجه اعلام مي گردد. ابتدائي ترين روال براي انجام اينکار، مقايسه دو قالب به عنوان يک آرايه دوبعدي از مقادير شدت نور يا همان سطوح خاکستري توسط يک معيار مانند تفاضل يا فاصلۀ اقليدسي مي باشـد.

اما جابجائي ، مقياس و چرخش چهره در تصوير براحتي اين روش را با شکـست مواجـه مـي کنـد مگـر اينکه با پيداکردن ويژگيهاي ظاهري مانند دومردمک چشم اثر اين تغييرات را برطرف نمائيم ، يـا اينکـه از قالبهاي متعددي استفاده شود که آن هم بار محاسباتي زيادي به دنبـال دارد.

تشخیص و شناسایی اشیا با یادگیری عمیق ؟

پروژه متلب: تشخیص شیء در تصاویر یکی از زمینه‌های تحقیقاتی مهم در حوزه‌ی بینایی کامپیوتر است. منظور از تشخیص شیء، تشخیص اشیای متعلق به یک رده‌ی خاص (مانند بطری، انسان یا هواپیما) در تصویر می باشد. هدف طراحی سیستمی است که قادر باشد با دریافت نمونه‌های آموزشی (ویا مدلی) از یک رده شیء، اشیای متعلق به آن رده‌ را در تصاویر جدید تشخیص دهد. از مهمترین مزایایی که الگوریتم‌های یادگیری عمیق به ارمغان می‌آورند می‌توان به دقت تشخیص قابل‌قیاس و حتی بهتر از انسان، قابلیت ضد مداخله و قابلیت تشخیص، استخراج و کلاس‌بندی هزاران مشخصه از چهره افراد اشاره کرد. با بهره‌گیری از تکنولوژی یادگیری عمیق (Deep Learning)، میانگین دقت تشخیص شی در دوربین های مدار بسته به‌طور چشم‌گیری تا ۳۸% افزایش پیدا می‌کند. ما در راستای بهبود و به‌کارگیری بیشتر هوش مصنوعی در محصولات خود، تیمی اختصاصی برای توسعه الگوریتم‌ها گمارده و از قوی‌ترین پردازشگرهای گرافیکی بهره می‌بریم.”الگوریتم هوش مصنوعی اساساً برای تکامل تشخیص شی و بهبود این پروسه به‌کار می‌رود. الگوریتم Deep Learning یا یادگیری عمیق می‌تواند دقت تشخیص شی را بهبود دهد. این موضوع باعث کارایی بیشتر سیستم امنیتی و نظارت تصویری محیط از جمله کیفیت تصویر واضح و عریض می‌شود.پروژه متلب   یادگیری عمیق به شما کمک میکند تا عمل استخراج ویژگی ها را با کمترین/بدون تداخل دست، خود کامپیوتر انجام دهد. حال استخراج ویژگی ها به چه معناست؟ استخراج ویژگی فرایندی است که در آن با انجام عملیاتی بر روی داده‌ها، ویژگی‌های بارز و تعیین‌کنندهٔ آن مشخص می‌شود. هدف استخراج ویژگی این است که داده‌های خام به شکل قابل استفاده‌تری برای پردازش‌های آماری بعدی درآیند. هر چه تعداد ویژگی های استخراج شده که شامل ویژگی های دشوار برای توصیف اند بیشتر باشد، پروژه متلب فرآیند تشخیص دقیقتر میشود. به همین دلیل است که موتورهای تشخیص چهره بیشتر از قبل در حال بکارگیری یادگیری عمیق برای بهبود دقت سیستم ها هستند.

هدف از این پروژه عملی ؟

پروژه متلب: هدف از این پروژه عملی تشخیص و شناسایی شی در تصویر با یادگیری عمیق است. این پروژه توانا در شناسایی و مکان یابی اشیا از یک عکس دیجیتالی می‌باشد. در این پروژه تشخیص و شناسایی شی با استفاده از الگوریتم های شبکه عصبی و تکنیک های Deep Learning به سرعت عملیات یادگیری را انجام داده و پس از آن به راحتی و با سرعت بالا تشخیص شی مورد نظر را انجام می­ دهد. در این پروژه عملی تشخیص شی در تصویر با یادگیری عمیق در پایتون انجام می شود که با فیلم آموزشی کامل روند تشخیص اشیا در تصویر تشریح و پیاده سازی می شود. مجموعه های داده ای معرفی می شوند و عملیات آموزش و تست شبکه انجام می شود. خروجی های حاصل از تشخیص شی در تصویر روی هر یک از شبکه ها نشان داده می شود.

پروژه متلب در این پروژه همچنین عملیات تست شبکه عمیق روی تصویر بخوبی انجام می شود. پروژه قابلیت آموزش روی داده های دلخواه خودتان را دارد و می توانید عملیات تشخیص شی مورد نظر خود را با آن انجام دهید. بدون شک یکی از بهترین پروژه های عمیق برای تشخیص و شناسایی اشیا در تصویر و ویدئو می باشد که با زبان فارسی و ساده و روان توضیح داده شده است.

خروجی متلب :

پروژه متلبپروژه متلبپروژه متلبپروژه متلبپروژه متلب

بازدید : 1,112 views بار دسته بندی : , , , , تاريخ : 24 جولای 2020 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.