no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

لبه یابی تصویر با استفاده از منطق فازی و شبکه عصبی همراه مقاله - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
لبه یابی تصویر با استفاده از منطق فازی و شبکه عصبی همراه مقاله
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
سپتامبر 21, 2019
7 mb
100,000 تومان
3 فروش

لبه یابی تصویر با استفاده از منطق فازی و شبکه عصبی همراه مقاله


5/5 - (1 امتیاز)
به این پست امتیاز دهید.
لبه یابی تصویر با استفاده از منطق فازی و شبکه عصبی همراه مقاله
{score}/{best} - ({count} {votes})

 

لبه یابی تصویر با استفاده از منطق فازی و شبکه عصبی همراه مقاله شبیه سازی شده:شبیه سازی آماده

شبیه سازی آماده: یکی از پایه ای ترین عملیاتی که در حوزه کاری پردازش تصویر مطرح می شود، استخراج و تشخیص لبه تصاویر است. روش متعدد محاسباتی و هوشمند برای استخراج و تشخیص لبه تصاویر وجود دارد که ساده ترین آن ها، استفاده از مشتق گیری دو بعدی از سیگنال تصویر است. سایت پروژه آماده متلب، برنامه مربوط به یک استخراج لبه از یک تصویر با استفاده از متلب تهیه کرده است و برای دانلود در اختیار مراجعین محترام قرار داده است. لینک دانلود این برنامه در ادامه قرار داده شده است.

الگوریتم های تشخیص لبه یابی عبارتند از:

  • الگوریتم sobel
  • الگوریتم canny
  • الگوریتم zerocross
  • الگوریتم Log
  • الگوریتم prewitt
  • الگوریتم Roberts

مقاله رفرنس:

Proceedings ofthe Fourth International Conference on Machine Learning and Cybernetics,Guangzhou, 18-21 August 2005
AN EDGE DETECTION METHOD BYCOMBININGFUZZYLOGIC AND
NEURALNETWORK
RONG WANG, LI-QUN GAO, SHU YANG, YAN-CHUN LIU

 

منطق فازی (به انگلیسی: fuzzy logic)

شبیه سازی آماده: شکلی از منطق‌های چندارزشی بوده که در آن مقادیر درستی متغیرها ممکن است هر عدد حقیقی بین ۰ و ۱ و خود صفر و یک باشد. این منطق به منظور به کارگیری مفهوم درستی جزئی، به طوری که مقادیر آن می تواند بین کاملا درست و کاملا غلط باشد، به کارگیری می شود. اصطلاح منطق فازی اولین بار در پی تنظیم نظریهٔ مجموعه‌های فازی به وسیلهٔ پروفسور لطفی زاده (۱۹۶۵ م) در صحنهٔ محاسبات نو ظاهر شد.واژهٔ فازی به معنای غیردقیق، ناواضح و مبهم (شناور) است.

شبیه سازی آماده: کاربرد این بخش در علوم نرم‌افزاری را می‌توان به‌طور ساده این‌گونه تعریف کرد: منطق فازی از منطق ارزش‌های «صفر و یک» نرم‌افزارهای کلاسیک فراتر رفته و درگاهی جدید برای دنیای علوم نرم‌افزاری و رایانه‌ها می‌گشاید، زیرا فضای شناور و نامحدود بین اعداد صفر و یک را نیز در منطق و استدلال‌های خود به کار برده و به چالش می‌کشد. منطق فازی از فضای بین دو ارزش «برویم» یا «نرویم»، ارزش‌های جدید «شاید برویم» یا «می‌رویم اگر» یا حتی «احتمال دارد برویم» را استخراج کرده و به کار می‌گیرد. بدین ترتیب به عنوان مثال مدیر بانک پس از بررسی رایانه‌ای بیلان اقتصادی یک بازرگان می‌تواند فراتر از منطق «وام می‌دهیم» یا «وام نمی‌دهیم» رفته و بگوید: «وام می‌دهیم اگر…» یا «وام نمی‌دهیم ولی…»

شبیه سازی آماده: دانش مورد نیاز برای بسیاری از مسائل مورد مطالعه به دو صورت متمایز ظاهر می‌شود:

۱. دانش عینی مثل مدل‌ها و معادلات و فرمول‌های ریاضی که از پیش تنظیم شده و برای حل و فصل مسائل معمولی فیزیک، شیمی، یا مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
۲. دانش شخصی مثل دانستنی‌هایی که تا حدودی قابل توصیف و بیان زبان‌شناختی بوده، ولی امکان کمّی کردن آن‌ها با کمک ریاضیات سنتی معمولاً وجود ندارد. به این نوع دانش، دانش ضمنی یا دانش تلویحی (Tacit knowledge) گفته می‌شود.

از آن جا که در عمل هر دو نوع دانش مورد نیاز است منطق فازی می‌کوشد آن‌ها را به صورتی منظم، منطقی، و ریاضیاتی بایکدیگر هماهنگ گرداند.

تاریخچه

شبیه سازی آماده: منطق فازی بیش از بیست سال پس از ۱۹۶۵ از درگاه دانشگاه‌ها به بیرون راه نیافت زیرا کمتر کسی معنای آن را درک کرده بود. در اواسط دهه ۸۰ میلادی قرن گذشته صنعتگران ژاپنی معنا و ارزش صنعتی این علم را دریافته و منطق فازی را به کار گرفتند. اولین پروژه آن‌ها طرح هدایت و کنترل تمام خودکار قطار زیرزمینی شهر سندای بود که توسط شرکت هیتاچی برنامه‌ریزی و ساخته شد. نتیجهٔ این طرح موفق و چشم‌گیر ژاپنی‌ها به‌طور ساده این‌گونه خلاصه می‌شود: آغاز حرکت نامحسوس (تکان‌های ضربه‌ای) قطار، شتاب‌گرفتن نامحسوس، ترمز و ایستادن نامحسوس و صرفه جویی در مصرف برق. از این پس منطق فازی بسیار سریع در تکنولوژی دستگاه‌های صوتی و تصویری ژاپنی‌ها راه یافت (از جمله نلرزیدن تصویر فیلم دیجیتال ضمن لرزیدن دست فیلم‌بردار). اروپایی‌ها بسیار دیر، یعنی در اواسط دههٔ ۱۹۹۰ میلادی، پس از خوابیدن موج بحث‌های علمی در رابطه با منطق فازی استفادهٔ صنعتی از آن را آغاز کردند.

پروژه متلب ارزان:

http://www.porojeamadematlab.ir

تنها وبسایت پروژه متلب ارزان

لبه یابی تصویر،شبکه عصبی،منطق فازی،لبه یابی تصویر، تشخیص لبه،شبکه عصبی،پایان نامه آماده،matlab,matlab project،شبیه سازی،پروژه متلب ارزان

خروجی متلب:

شبیه سازی آمادهشبیه سازی آمادهشبیه سازی آمادهشبیه سازی آمادهشبیه سازی آمادهبرچسب‌ها :

تصاویر پیش نمایش


لبه یابی تصویر با استفاده از منطق فازی و شبکه عصبی همراه مقاله-1
لبه یابی تصویر با استفاده از منطق فازی و شبکه عصبی همراه مقاله-1
ads

درباره نویسنده

mrk kiani 401 نوشته در انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید