no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

شمارش تعداد خودرو در شب توسط پردازش تصویر و بینایی ماشین - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

شمارش تعداد خودرو در شب توسط پردازش تصویر و بینایی ماشین
امتیاز 4.50 ( 2 رای )
zip
آگوست 24, 2019
۲۵,۵۰۰ تومان
3 فروش

شمارش تعداد خودرو در شب توسط پردازش تصویر و بینایی ماشین


شمارش تعداد خودرو در شب توسط پردازش تصویر و بینایی ماشین:انجام پروژه متلب ،سیستم هوشمند برای شمارش خودرو ها

 

انجام پروژه متلب :این مقاله به طراحی و بررسی یک سیستم هوشمند برای شمارش خودرو ها با استفاده از تصاویر به دست آمده از فیلم گرفته شده از خیابان که توسط دوربین تهیه می شود، می پردازد . در این سیستم پس از دریافت تصویر از منبع تصویری به صورت هوشمند و اتوماتیک تعداد خودروهای عبوری را محاسبه کرده و تعداد را به صورت عدد به کاربر اعلام می کند. محاسبه سریع و دقیق تعداد ماشین های عبوری از ویژگی های مهم این سیستم می باشد. نتایج آزمایش بر روی یک فیلم دلخواه اطمینان و سرعت این سیستم را تائید می کند.

آمار تردد، یکی از اساسی ترین و مهم ترین اطلاعاتی است که هر کلانشهری برای کنترل وضعیت خیابان هایش باید در اختیار داشته باشد. اینکه روزانه چند خودرو از چه طریقی وارد شهر می شوند و کدام راه ها بیشترین بار ترافیکی را بردوش دارند، اطلاعاتی مفید برای مدیریت شهری است.

این سیستم به مدیریت شهری کمک می کند وضعیت و حجم ترافیک در ساعات مختلف روزهای عادی، تعطیلات و روزهای پایانی هفته را تشخیص دهد تا مبادی ورودی و خروجی شهر را مدیریت کند.

برای این کار از دو سامانه تردد دشمار راداری و تردد شمار الکتریکی القائی-حلقوی استفاده می شود. که در ادامه نگاهی می اندازیم به این سیستم های شمارش خودرو.

تردد شمار  (RTMS):

انجام پروژه متلب :تردد شمار راداری (Remote Traffic Microwave Sensor) ، یک دستگاه یا حسگر راداری راه دور است که در حاشیه جاده یا وسط بزرگراه و در ارتفاع بالای شش متر نصب می شود.

این دستگاه هنگاه عبور خودروها از عرض معابر فعال می شود و به وسیله رادار اطلاعات مربوط به انواع خودروهای عبوری در خطوط را شناسایی و ثبت می کند. این آمار به وسیله بی سیم و اینترنت به مرکز کنترل ترافیک ارسال می شود.

اطلاعاتی که تردد شمار راداری ارسال می کند شامل تعداد کل خودروهای عبوری و شناسایی نوع خودرو بر اساس طول خودروی عبوری ( سواری، وانت، مینی بوس، اتوبوس، تریلر) است. این دستگاه حتی قابلیت اندازه گیری سرعت متوسط خودروها را هم دارد.

تردد شمار  (RTC) :

این نوع تردد شمار به طور کاملا نامحسوس وضعیت جاده را کنترل می کند. شما این تردد شمارها را نمی توانید ببینید، چرا که آنها در هر خط و زیر آسفالت معابر نصب می شوند.

انجام پروژه متلب :حسگرهای مخصوص تردد شمارهای الکتریکی در موقع عبور خودروها فعال شده و اطلاعات مربوطه را به رایانه نصب شده در حاشیه معابر ارسال می کنند. در نهایت این اطلاعات به وسیله ارتباط مخابراتی و اینترنت به مرکز کنترل ترافیک ارسال می شود.تردد شمار الکتریکی هم می تواند تعداد کل خودروهای عبوری را شمارش کند و براساس طول خودروی عبوری، نوع آن را تشخیص دهد.

خروجی متلب:

پروژه متلب برق

****The number of cars = 14 ****>>

پروژه متلب برق

****The number of cars = 17 ****>>

پروژه متلب برق

****The number of cars = 37 ****>>

به این پست امتیاز دهید.
شمارش تعداد خودرو در شب توسط پردازش تصویر و بینایی ماشین
4.5 از 2 رای


برچسب‌ها :
ads

درباره نویسنده

mrk kiani 383 نوشته در انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید