no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

تشخیص تومور مغزی با تکنیک پردازش تصویر در متلب همراه گزارش و مقاله - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
تشخیص تومور مغزی با تکنیک پردازش تصویر در متلب همراه گزارش و مقاله
امتیاز 5.00 ( 2 رای )
zip
سپتامبر 17, 2019
7 mb
99,000 تومان
3 فروش

تشخیص تومور مغزی با تکنیک پردازش تصویر در متلب همراه گزارش و مقاله


5/5 - (2 امتیاز)
به این پست امتیاز دهید.
تشخیص تومور مغزی با تکنیک پردازش تصویر در متلب همراه گزارش و مقاله
{score}/{best} - ({count} {votes})

تشخیص تومور مغزی با تکنیک پردازش تصویر در متلب همراه گزارش و مقاله :پروژه شبیه سازی با متلب

 

پروژه شبیه سازی با متلب

تومور مغزی رشد یک توده غیرطبیعی در مغز است که امکان دارد خوش‌خیم یا بدخیم باشد یا به عبارتی نوعی نئوپلاسمداخل‌جمجمه‌ای سخت و تو پُر، و یا یک تومور (رشد غیر طبیعی سلولی)، در داخل مغز و یا کانال مرکزی نخاع است.

تومورهای مغزی، تمامی تومورهای داخل جمجمه و یا تومورهای درون کانال مرکزی نخاع را دربرمی گیرند. این تومورها، از طریقتقسیم سلولی کنترل نشده و غیر طبیعی ایجاد می‌شوند، و به طور معمول یا در خود مغز (شامل: نورونها، سلول‌های گلیال(آستروسیت‌ها، اولیگودندروسیت‌ها، سلول‌های اپندیمال، سلولهای تولید کننده میلین شوان)، بافت لنفاوی، عروق خونی)، و یا دراعصاب جمجمه‌ای، پرده مغزی (مننژ)، جمجمه، هیپوفیز و غده صنوبری ایجاد می‌شوند. همچنین این تومورها می‌توانند حاصل گسترش بدخیمی‌هایی باشند که در درجه نخست سایر ارگان‌ها را درگیر کرده بوده‌اند، که در این حالت بدان متاستاز تومور گفته می‌شود.

 

 

پروژه شبیه سازی با متلب :هرچند هرگونه تومور مغزی به خاطر ماهیت تهاجمی و منتشرشوندهٔ خود در فضای محدود جمجمه‌ای، به طور ذاتی، جدی و تهدیدکننده زندگی به‌شمار می‌رود اما تومورهای مغزی (حتی انواع بدخیم آنها) همواره کشنده و مرگبار به شمار نمی‌آیند. تومورهای مغزی یا تومورهای داخل جمجمه‌ای می‌توانند ماهیت سرطانی (بدخیم) یا غیر سرطانی (خوش خیم) داشته باشند؛ با این حال، تعریف نئوپلاسم بدخیم یا خوش خیم در مغز، متفاوت از تعاریفی است که بطور معمول در دیگر انواع تومورهای سرطانی یا غیر سرطانی درگیرکنندهٔ سایر نقاط بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروژه شبیه سازی با متلب:میزان تهدیدکنندگی یک تومور، بستگی به ترکیبی از مجموعه عوامل مختلف، همچون: نوع تومور، محل و اندازه تومور و نحوهٔ گسترش و توسعه آن است. از آنجا که مغز به طور کامل توسط جمجمه پوشانیده شده‌است، تشخیص سریع و زودرس تومور مغزی، تنها در صورتیکه ابزار پاراکلینیکی و وسایل تشخیصی مناسبی که وضعیت حفره داخل جمجمه را به خوبی مشخص می‌سازند، در دسترس باشند و به سرعت به کار گرفته شوند. اما بطور معمول، تشخیص تومور مغزی، در مراحل پیشرفته بیماری و هنگامی رخ می‌دهد که وجود تومور موجب بروز علائم و نشانه‌های غیر قابل توضیحی در بیمار شده‌است.

 

پروژه شبیه سازی با متلب: چند بخشی کردن تومور مغزی و محاسبه ناحیه در تصاویر MR مغزی با استفاده از روش دسته بندی فازی و K-mean

اساس روش تشخیص تومور با بلوک دیاگرام بصورت زیر است:

پروژه شبیه سازی با متلب:ابتدا پیش پردازش انجام می گیرد سپس بخش بندی و ناحیه بندی بوسیله روش K و سپس بخش بندی بوسیله فازی انجام شده و نهایتا ویژگی های مورد نظر استخراج شده و ناحیه مورد نظر بدست می آید.

بلوک دیاگرام روش دسته بندی روش K بصورت زیر در می آید:

 

خروجی متلب:

 برچسب‌ها :

تصاویر پیش نمایش


تشخیص تومور مغزی با تکنیک پردازش تصویر در متلب همراه گزارش و مقاله-1
تشخیص تومور مغزی با تکنیک پردازش تصویر در متلب همراه گزارش و مقاله-1
تشخیص تومور مغزی با تکنیک پردازش تصویر در متلب همراه گزارش و مقاله-1
ads

درباره نویسنده

mrk kiani 400 نوشته در انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید