no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

simulink training matlab - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه

صفحه جدا

simulink training matlab


آموزش سیمولینک در متلب : آموزش متلب

آموزش متلب : در این بخش به آموزش مقدماتی سیمولینک متلب می پردازیم .

سیمیولینک (به انگلیسی: Simulink) یک ابزار شبیه‌سازی همراه با نرم‌افزار متلب است. موارد استفاده از سیمیولینک عمومی هستند و مانند بسیاری دیگر از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی مهندسی، منحصر به کاربردهای خاصی نیست؛ که این مورد مزایا و معایب متفاوتی را برای سیمیولینک ایجاد می‌کند.

با استفاده از سیمولینک می‌توان رفتار یک سیستم را بدون نیاز به ساختن آن تحلیل نمود. در نتیجه یک مهندس با استفاده از سیمولینک می‌تواند علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان به بررسی تأثیر اغتشاشات یا سایر عوامل ورودی بر عملکرد یک سیستم بپردازد. همچنین شبیه‌سازی سیستم‌ها این توانایی را در اختیار می‌گذارد تا عکس‌العمل یک سیستم در صورت تغییر پارامترهای ورودی آن به خوبی شناخته شود. سیمولینک به صورت یک کتابخانه در نرم‌افزار MATLAB عرضه شده‌است که شبیه‌سازی توسط بلوک‌های این کتابخانه به صورت دیاگرام‌های بلوکی انجام می‌شود.

ارتباط با متلب

سیمیولینک را نمی‌توان جداگانه اجرا کرد. برای اجرای آن باید در ابتدا متلب را اجرا کرد و سپس در قسمت منو بار با کلیک بر روی گزینه New سپس انتخاب گزینه simulink model صفحه جدیدی باز می‌شود که در این صفحه ما می‌توانیم شبیه‌سازی‌های خود را انجام داده و خروجی‌ها را مشاهده نماییم. سیمولینک نرم‌افزاری است که شما برای شبیه‌سازی سیستم‌های دینامیکی، می‌تونید از آن استفاده کنید این نرم‌افزار زیرمجموعه نرم‌افزار متلب است که دارای کتابخانه‌های زیادی در زمینه رشته‌های مختلف از جمله برق و مکانیک می‌باشد.

سیمولینک یک بخش شبیه سازی در متلب می باشد که میتوانیم هر پروژه ای را براحتی در محیط سیمولینک متلب شبیه سازی نمود.

تفاوت سیمولینک با برنامه نوبسی در متلب نوع نگارش برنامه می باشد بعنوان مثال شما می توانید یک مقاومت را در سیمولینک را انتخاب کرده و از بلوک آن استفاده نمایید و یا اینکه در امفایل مقاومت را تعریف کنید.

در سیمولینک می توانید پروژه های بسیار سنگین را براحتی برنامه نویسی و شبیه سازی کنید.

آموزش مقدماتی سیمولینک در متلب

[aparat id=”yAOf2″]

آموزش دوم مقدماتی :

[aparat id=”mBrMt”]

آموزش متلب ۲۰۱۷ و سیمولینک ۲۰۱۷ آموزش زبان محاسبات تکنیکال و حل معادلات وابسته به زمان سطح مقدماتی تا پیشرفته به زبان فارسی و شیوه مالتی مدیا بیش از ۳۲ ساعت آموزش تصویری Matlab 2017 و Simulink 2017 همراه با نرم افزار متلب و سیمولینک ۲۰۱۷

[aparat id=”iO21Z”]

 

آموزش بستن یک مدار RLC در سیمولینک متلب. شاید خیلی ساده بیاد، ولی بیشتر جنبه آموزشی داره و کمک میکنه با کتابخونه سیمولینک و محیطش بیشتر آشنا شید

[aparat id=”ctWjP”]

 

 

 

 

 

 

به این پست امتیاز دهید.
هر چقدر ما رو دوست دارید ستاره بدید!!!