no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

تشخیص و تطبیق امضا اصلی از جعلی در مدارک و اسناد در متلب - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
تشخیص و تطبیق امضا اصلی از جعلی در مدارک و اسناد در متلب
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
ژانویه 6, 2020
4mb
58,000 تومان
3 فروش

تشخیص و تطبیق امضا اصلی از جعلی در مدارک و اسناد در متلب


5/5 - (1 امتیاز)
به این پست امتیاز دهید.
تشخیص و تطبیق امضا اصلی از جعلی در مدارک و اسناد در متلب
{score}/{best} - ({count} {votes})

تشخیص و تطبیق امضا اصلی از جعلی در مدارک و اسناد : پروژه متلب

 

پروژه متلب در این پروژه امضا افراد در مدارک جمع اوری شده پس از نرمالیزه کردن امضا  و برجسته کردن امضا با جستجو در دیتابیس میتوانیم بفمیم امضا جعلی بوده است یا خیر.

پروژه متلب در این تحقیق برای تشخیص امضاء با استفاده از ویژگی های سراسری (Global) یک امضاء در حالت برون خطی یک روش جدید ارائه گردیده است. در این روش که در عمل نتایج بسیار رضایت بخشی به همراه داشته است. پس از حذف نویزهای تصویر امضاء ویژگیهای آن به صورت دو رشته ذخیره می شود سپس با استفاده از الگوریتم بهینه سازی شده DTW امضاها در یکی از دو گروه اصلی و یا جعلی طبقه بندی می گردند.

چکیده

پروژه متلب شناسایی جعل، یا اصل بودن اسناد و مدارک علمی، یکی از چالش های اساسی پیش رو در دوره های مختلف زمانی تا به امروز بوده است. افراد جاعل و فریبکار، با به کارگیری آخرین روش ها و شیوه های ماهرانه و نیز بهره گیری از جدیدترین فناوری های روز و نرم افزارهای کامپیوتری توانسته اند به اهداف و مقاصد غیر قانونی خود دست یابند. در اکثر مواقع سند به شکلی جعل شده است که تشخیص دادن سند اصلی از جعلی حتی برای افراد متخصص نیز با دشواری همراه بوده و گاهی کارشناسان خبره را نیز به اشتباه می اندازد. امضا و مهر درج شده پای هر سند، نشان دهنده رسمیت داشتن سند و اعتبار بخشی سند توسط سازمان صادر کننده آن می باشد.

پروژه متلبهدف از این پژوهش، شناسایی امضا موجود در تصاویر الکترونیکی مدارک تحصیلی صادر شده توسط موسسات آموزش عالی، همچون دانشنامه های تحصیلی می باشد. تحقیق پیش رو با استفاده از تکنیک های پردازش تصویر و بهره گیری از عملیات مورفولوژی که بر روی  تصاویر دیجیتالی مدارک صورت  می گیرد انجام پذیرفته است. در ابتدا تصویر سند، بر محور X و Y منطبق و هم راستا می شود، در ادامه، در چند مرحله عملیات پیش پردازش اقدام به حذف نویز و عملیات نرمال سازی بر روی تصویر می گردد؛ سپس با استفاده از عملیات مورفولوژی قسمت های جدای امضا به یک دیگر متصل می شود و امضا به صورت یکپارچه از تصویر استخراج می گردد.
پروژه متلب در نهایت از امضای بدست آمده چند ویژگی استخراج می گردد و از طریق این ویژگی ها امضا شناسایی می شود. روش پیشنهادی با دقت شناسایی۹۱٫۳۷% نسبت به روش های  ذکر شده در این مقاله،  عملکرد بهتری را نشان می دهد.

 

تشخیص جعل امضا

در رابطه با تشخیص جعل امضا می توان گفت که اگر در جعل امضا که در سند یا مدرکی باشد ، جاعل چندان حرفه ای نباشد با یک بررسی ساده میتوان جعل بودن آن را تشخیص داد اما اگر عمل جعل توسط یک فرد حرفه ای در این کار انجام شده باشد ، سه روش برای تشخیص جعل بودن در دادگاه استفاده می شود این سه روش فیزیکی، شیمیایی و مقایسه ای هستند، اگر شاکی در دادگاه ادعا کند که امضای او جعل شده و مورد انکار متهم قرار گیرد ، اثبات جعل با شاکی خواهد بود که تقاضای انجام مراحل تشخیص جعل را از دادگاه داشته باشد.

با صدور قرار رسیدگی توسط دادگاه مراحل رسیدگی به ادعای شاکی آغاز می شود و دادگاه امر تطبیق خط و امضا را به کارشناسان رسمی و یا اداره تشخیص هویت پلیس که مورد تایید دادگاه هستند ، ارجاع میدهد.

در این مرحله از شاکی خواسته میشود تا نمونه دستخط و امضای خود را به کارشناسان تحویل دهد تا با امضای جعلی مورد تطبیق داده شود ، کارشناسان این حوزه از ابزارهای آزمایشگاهی و همچنین تجارب خود در این کار استفاده میکنند و از روشهایی مانند مقدار فشاری که بر قلم وارد میشود تا امضا صورت گیرد، همچنین جهت حرکت دست یا قلم، نوع مرکب خودکار ، تطبیق شکستگی های خط و تطبیق امضای اصلی با امضایی که ادعا شده جعل است نو یا کهنه بودن قلم  استفاده می کنند تا جعل بودن امضا را به اثبات برسانند.

سایر روش های تشخیص جعل امضا  

پروژه متلب  در مواردی که روشهای فیزیکی موثر نباشد از روشهای شیمیایی و پرتو نور در تشخیص امضا استفاده می شود .

در بررسی کارشناسان و نتیجه ای که حاصل شود درصد خطا بسیار کم میشود و نتایج حاصله برای دادگاه فرستاده خواهد شد.

اگر نتیجه ای که توسط کارشناسان به دست آمده به جعل بودن امضا منجر شود ، دیگر توسط متهم قابل انکار نخواهد بود و متهم به حبس و جریمه مقرر در قانون محکوم خواهد شد

 

خروجی متلب :

پروژه متلبپروژه متلبپروژه متلببرچسب‌ها :
ads

درباره نویسنده

mrk kiani 400 نوشته در انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید