no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

جداسازی و مدل سازی سیگنال در متلب با ماتریس فاصله :پردازش سیگنال - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

جداسازی و مدل سازی سیگنال در متلب با ماتریس فاصله :پردازش سیگنال
zip
نوامبر 21, 2019
۲۷,۵۰۰ تومان
0 فروش
۲۷,۵۰۰ تومان – خرید

جداسازی و مدل سازی سیگنال در متلب با ماتریس فاصله :پردازش سیگنال


جداسازی و مدل سازی سیگنال در متلب همراه مقاله :پروژه شبیه سازی با متلب

 

پروژه شبیه سازی با متلب :  در ریاضیات، علوم کامپیوتر و نظریه گراف، ماتریس فاصله یک ماتریس (یک آرایه دوبعدی) حاوی فاصله‌ها است. که هر درایه (ماتریس) آن با یک زوج از اعداد مشخص می‌شود. اندازه این ماتریس N*N خواهد بود که N تعداد نقاط، گره‌ها یا راس‌ها است (معمولا در گراف)

پردازش سیگنال

پروژه شبیه سازی با متلب : پردازش سیگنالهای دیجیتال یکی از مهم ترین و پرکاربردترین مباحث درزمینه ی مهندسی است و در خیلی رشته ها مانند مکانیک و ریاضی و برق و ….کاربرد دارد که در راستای این موضوع می توان از نرم افزار متلب استفاده کرد.

اگر بخواهیم هر پردازشی روی یک سیگنال یا داده یا رشته اعداد اعمال کنیم (مثلا یک سیگنال را ببریم یا به سیگنال دیگری وصل کنیم و …) باید از ابزاری استفاده کنیم که تولباکس پردازش دیجیتال نرم افزار متلب یکی ازآنهاست.

سیگنال چیست؟

پروژه شبیه سازی با متلب : هرکمیت متغیری در زمان یا مکان که بتوان آن را اندازه گیری کرد سیگنال گویند.مثلا صوت کمیتی است که متغیر در زمان و قابل اندازه گیری است.پس صوت یک سیگنال است.

پردازش سیگنال های دیجیتال چیست؟

پردازش سیگنال های دیجیتال علمی است که به آنالیز سیگنال ها می پردازد.

پروژه شبیه سازی با متلب : سیگنال ها به دو دسته تقسیم می شوند :انالوگ و دیجیتال(پیوسته یا گسسته)

همان طور که در شکل های بالا میبینید اولین شکل یک سیگنال پیوسته و دومین شکل یک سیگنال گسسته را نمایش می دهد.

صوت (مثلا گفتار) یک سیگنال پیوسته است حال اگر بخواهیم توسط یک سیستم کامپیوتری آن را پردازش کنیم باید این سیگنال برای کامپیوتر قابل فهم باشد که سیگنال های قابل فهم برای کامپیوتر فقط سیگنال های دیجیتال هستندبه عنوان مثال میکروفورنی را به کارت صوتی وصل کرده اید و در حال ضبط صدا هستید. خروجی میکروفون یک خروجی آنالوگ می باشد و بنابراین نمی تواند بهطور مستقیم وارد سیستم کامپیوتری گردد. چرا که همانطور که گفته شد همه سیستم های دیجیتالی اعم از یک کامپیوتر تنها با ورودی های دیجیتال می تواند کار کنند. بنابراین سیگنال آنالوگ تولید شده در خروجی میکروفون قبل از ورود به سیستم کامپیوتری باید به سیگنال دیجیتال تبدیل گردد.

پروژه شبیه سازی با متلب : دیجیتال کردن سیگنال بر روی سیستم های کامپیوتری امروزی توسط کارت های صوتی انجام می پذیرد. یک سیگنال آنالوگ از لحظه ورود تا دیجیتال شدن مراحل زیر را به ترتیب طی می کند:

۱٫آماده کردن سیگنال ورودی

۲٫فیلتر کردن سیگنال ورودی

۳٫نمونه برداری

۴٫چندی کردن

خروجی متلب :

پروژه شبیه سازی با متلب

به این پست امتیاز دهید.
هر چقدر ما رو دوست دارید ستاره بدید!!!


برچسب‌ها :
ads

درباره نویسنده

mrk kiani 380 نوشته در انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید