no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

تشخیص انسان با دوربین مدار بسته در متلب - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
تشخیص انسان با دوربین مدار بسته در متلب
امتیاز 3.00 ( 1 رای )
zip
فوریه 11, 2020
5mb
100,000 تومان
0 فروش

تشخیص انسان با دوربین مدار بسته در متلب


3/5 - (1 امتیاز)
به این پست امتیاز دهید.
تشخیص انسان با دوربین مدار بسته در متلب
{score}/{best} - ({count} {votes})

 

تشخیص انسان با دوربین مدار بسته در متلب :پروژه متلب

 

پروژه متلب : دوربین با قابلیت تشخیص انسان

در این مقاله قصد داریم در خصوص دوربین با قابلیت تشخیص انسان صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در این خصوص ارائه دهیم .

دوربین با قابلیت تشخیص انسان

پروژه متلب دوربین با قابلیت تشخیص انسان

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی به چه شکل فعالیت می کنند ؟

مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی چیست ؟

دوربین با قابلیت تشخیص انسان  چگونه دوربینی می باشد و با داشتن این قابلیت چه کمکی به دارنده ان می کند ؟

 

اگر به دنبال خرید دوربین با قابلیت تشخیص انسان هستید می توانید با مشاوران شرکت علم و صنعت تماس بگیرید و پس از مشاوره های لازم دوربین خود را از این شرکت خریداری کنید .

دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی به چه شکل فعالیت می کنند ؟

پروژه متلب همان طور که از نام این دوربین ها مشخص می باشد ، دوربین های مدار بسته و همین طور دوربین های امینی به منظور و هدف نظارت و امنیت در مکان های مختلف چه داخلی و چه خارجی مورد استفاده قرار می گیرند .

این دوربین ها در نقاط به خصوصی نصب می شوند و سپس با نصب نرم افزار ها و برنامه های مربوط به ان ها بر روی سیستم می توان با نظارت و ضبط رفت و امد ها و تمامی اتفاقات در دید این دوربین ها را در یک ناحیه زیر نظر گرفت .

در صورتی که مورد مشکوکی مشاهده شود و یا اتفاقی در محل بیفتد ، این دوربین ها کمک بزرگی در نشان دادن و فهمیدن اتفاق و چگونگی ان به حساب می ایند . دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی دارای اجزا  و قابلیت های مختلفی می باشند و همین طور در سایز و اندازه های مختلف در دسترس هستند .

دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی به چه شکل فعالیت می کنند ؟

پروژه متلب دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی به چه شکل فعالیت می کنند ؟

 

این مطلب را از دست ندهید  Low Bit Rate در دوربین مداربسته هایک ویژن

دوربین های مدار بسته دارای انواع دیجیتالی و ویدیویی هستند و اجزای تشکیل دهنده ی ان ها برد هوشمند ، LED ( این قسمت برای دید در شب و محیط های تاریک به کار می رود ) ، پایه اتصال دوربین مدار بسته به سقف ، سوئیچ ، مودم ، چراغ مادون قرمز ، حسگر نورسنج ، داکت ( برای محافظت از کابل ها ) ، لوله  فلزی و پلاستیکی ، کابل برق ، کابل شبکه ،  اتصالات جانبی ، بدنه ی دوربین ، بخش‌ های الکترونیکی دوربین ، لنز دوربین ، دستگاه ضبط تصویر ، میکروفن و UPS  می باشند .

امکانات متفاوت

پروژه متلب بسته به ان که نوع دوربین مدار بسته چه باشد ، امکانات ان نیز متفاوت می باشد . به طور مثال برخی از دوربین های مدار بسته دارای قابلیت تشخیص انسان و چهره هستند در حالی که برخی دیرگ ، یعنی نوع های ساده تر تنها به ضبط تصویر می پردازند . برخی از دوربین های مدار بسته حتی می توانند انسان و حیوان را نیز از یکدیگر متمایز کرده و تشخیص دهند .

جدای از دوربین های مدار بسته دوربین های امنیتی نیز وجود دارند که می توانند بسته به مدل ان ها دارای قابلیت هایی که گفته شد ، یعنی تشخیص انسان ، حیوان و چهره باشند .

مثال

پروژه متلببرای مثال دوربین Lighthouse دستگاهی می باشد که توسط فردی به نام اندی رابین طراحی و ساخته شده است . قابلیت و توانایی های این دستگاه ان است که می تواند تشخیص دهد در حال حاضر چه افرادی در یک خانه هستند

این مطلب را از دست ندهید  نرم افزار dvr castle

چه فردی وارد خانه می شود ، حیوان ها به ویژه حیوان های خانگی را از انسان ها تشخیص می دهد و نکته ی قابل توجه دیگر این دوربین آن است که در صورتی که سوالی از او بپرسید می تواند به ان سوالات پاسخ دهد .

این دوربین هم چنین دارای قابلیت های دیگری چون دید در شب ، داشتن بلند گو ، اژیر ، سنسور ( نوع سه بعدی ) ، میکروفن و  سیستم تشخیص چهره نیز برخوردار است .

هر چقدر که سیستم و دوربین مورد استفاده ی شما پیشرفته تر باشد ، مسلما امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد .

مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی چیست ؟

پروژه متلب در این قسمت از مقاله می خواهیم بدانیم به چه دلیل و یا دلایلی باید از دوربین های مدار بسته استفاده کنیم یا به عبارتی استفاده از دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی چه مزایایی برای ما دارد ؟  در پاسخ به این سوال به موارد زیر اشاره خواهیم کرد :

مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی چیست ؟

مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی چیست ؟

 

  • اگر خواهان داشتن نظارت کاملی بر رفت و امد های محل زندگی و یا محل کار خود می باشید بی شک به دوربین های مدار بسته و یا دوربین های امنیتی نیازمندید .
  • اگر می خواهید در صورت عدم حضور در محل کار ، کارمندان و عوامل کار ( خود کار ! ) را زیر نظر داشته و بر ان ها نظارت همه جانبه داشته باشید به دوربین های مدار بسته و امنیتی نیازمندید .
  • در صورتی که می خواهید هنگامی که خارج از محل زندگی یعنی منزلتان و یا محل کارتان هستید ، نگران مورادی چون دزدی نباشید به دوربین های مدار بسته و دوربین های امنیتی نیازمندید .
  • در صورتی که خواهان داشتن نظارت بیشتری در محیط خاصی هستید باز هم به دوربین های مدار بسته و امنیتی نیازمندید .
این مطلب را از دست ندهید  هارد وسترن بنفش

پروژه متلب حال با توجه به موارد ذکر شده در بالا سوالی که پیش می اید این است که این دوربین مدار بسته باید دارای چه قابلیت یا قابلیت هایی باشد تا به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند . برای پاسخ دادن به این سوال به دنبال قابلیت های خاص دوربین های مدار بسته می رویم .

دوربین با قابلیت تشخیص انسان چگونه دوربینی می باشد و با داشتن این قابلیت چه کمکی به دارنده ان می کند ؟

پروژه متلب در بخش پیش به قابلیت های دوربین های مدار بسته اشاره کردیم . حال در این قسمت می خواهیم به ویژگی یا قابلیت تشخیص انسان این دوربین ها بپردازیم .

همان طور که می دانید از این قابلیت گفته شده در بسیاری از دوربین ها چه در سیستم های هوشمند خانگی و چه در گوشی های هوشمند به طرق مختلف استفاده می شود . در خصوص دوربین های مدار بسته نیز می توان گفت یکی از بهترین قابلیت هایی است که برخی از این دوربین ها دارند ( مثال در بخش اول ) .

با داشتن این قابلیت در صورت ورود و یا خروج افراد ، چهره ان ها شناسایی می شود و هویت ان ها نیز معلوم می گردد . در صورتی که نیازمند نظارت بر رفت و امد افراد در محیط های مختلفی باید این سیستم و قابلیت کمک شایانی می تواند بکند . انتخاب این دوربین ها نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که نیاز خریدار در تعیین نوع و مدل و قابلیت ها حرف اول را می زند.

 

خروجی متلب :

 

پروژه متلبپروژه متلبپروژه متلبپروژه متلبپروژه متلببرچسب‌ها :
ads

درباره نویسنده

mrk kiani 401 نوشته در انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید