no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

تشخیص خطوط اتوبان با پردازش تصویر در متلب :پروژه آماده متلب - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
تشخیص خطوط اتوبان با پردازش تصویر در متلب :پروژه آماده متلب
امتیاز 4.00 ( 1 رای )
zip
دسامبر 7, 2022
5
۴۰,۵۰۰ تومان
0 فروش

تشخیص خطوط اتوبان با پردازش تصویر در متلب :پروژه آماده متلب


4/5 - (1 امتیاز)

تشخیص خطوط اتوبان با پردازش تصویر در متلب :پروژه آماده متلب

 

پروژه متلب :  یکی از بزرگ ترین حوزه های تحقیق و توسعه در صنعت خودرو ایمنی در جاده ها است. سیستم تشخیص خطوط جاده ازجمله تجهیزاتی است که برای خودروهای هوشمند در نظر گرفته شده و وسیله نقلیه را در بین خطوط جاده راهنمایی می کنند، همچنین در جلوگیری از انحراف خودرو و تصادفات، اهمیتی ویژه دارد. در پروژه ی پیش رو، هدف تشخیص و شناسایی جاده و خطوط موازی سطح جاده در تصاویر ویدئویی است. در این پایان نامه ابتدا سعی می شود ناحیه جاده از بقیه تصویر جداشده و شناسایی خطوط جاده تنها روی این ناحیه انجام گیرد. ازجمله ویژگی های اصلی جاده که از آن ها برای شناسایی استفاده شده است رنگ و لبه جاده ها است که با توجه به انواع جاده ها از یکی از این دو ویژگی استفاده می شود.

پروژه متلب  سپس خطوط موازی کشیده شده روی جاده ها نیز با استفاده از ویژگی های رنگ، لبه، شکل هندسی و امتدادشان شناسایی می شوند. در این پروژه در روش نخست بعد از تشخیص جاده از ویژگی لبه برای تشخیص خطوط جاده استفاده شده و تبدیل هاف نیز در انتها برای علامت گذاری این خطوط بکار رفته است. در راه حلی دیگر که مربوط به جاده های پیچ درپیچ با خطوط انحنادار می شود ابتدا هیستوگرام و کنتراست تصویر تنظیم شده و بهبود می یابد به طوری که نیاز به تشخیص جاده هم نباشد و سپس از دو ویژگی رنگ و شکل هندسی خطوط برای تشخیص آن ها استفاده می شود. پیاده سازی این دو روش روی پایگاه های داده ی متفاوتی صورت گرفته و نتایجی مطلوبی در برداشته و سیستمی دقیق و پرسرعت برای تشخیص خطوط جاده را فراهم می کند.

پروژه متلب پردازش تصاویر دارای دو شاخه عمدهٔ بهبود تصاویر و بینایی ماشین است. بهبود تصاویر دربرگیرندهٔ روش‌هایی چون استفاده از فیلتر محوکننده و افزایش تضاد برای بهتر کردن کیفیت دیداری تصاویر و اطمینان از نمایش درست آن‌ها در محیط مقصد (مانند چاپگر یا نمایشگر رایانه) است، در حالی که بینایی ماشین به روش‌هایی می‌پردازد که به کمک آن‌ها می‌توان معنی و محتوای تصاویر را درک کرد تا از آن‌ها در کارهایی چون رباتیک و محور تصاویر استفاده شود.

پروژه متلب  در معنای خاص آن پردازش تصویر عبارتست از هر نوع پردازش سیگنال که ورودی یک تصویر است مثل عکس یا صحنه‌ای از یک فیلم. خروجی پردازشگر تصویر می‌تواند یک تصویر یا یک مجموعه از نشان‌های ویژه یا متغیر (ریاضی)های مربوط به تصویر باشد. اغلب تکنیک‌های پردازش تصویر شامل برخورد با تصویر به عنوان یک سیگنال دو بعدی و به‌کار گرفتن تکنیک‌های استاندارد پردازش سیگنال روی آن‌ها می‌شود. پردازش تصویر اغلب به پردازش دیجیتالی تصویر اشاره می‌کند ولی پردازش نوری و عکاسی آنالوگ تصویر هم وجود دارند. این مقاله در مورد تکنیک‌های کلی است که برای همه آن‌ها به کار می‌رود.

 

خروجی متلب :

G:\SITE\matlab 2020\2020-3\movobjdetectionپروژه متلبG:\SITE\matlab 2020\2020-3\movobjdetection

 

 برچسب‌ها :
ads

درباره نویسنده

mrk kiani 389 نوشته در انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید