no-img
انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب

program with matlab - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب


انجام پروژه متلب |پروژه متلب | انجام پروژه متلب برق | شبیه سازی با متلب
مطالب ویژه

صفحه جدا

program with matlab


آموزش برنامه نویسی در متلب :آموزش متلب

آموزش متلب در این بخش قصد داریم نحوه نگارش برنامه در متلب را آموزش دهیم برای شروع برنامه نویسی ابتدا لازم است اصول ابتدایی برنامه نویسی را تمرین کنیم و سپس قواعد برنامه نویسی را تمرین کرده و نهایتا شروع به برنامه نویسی در محیط متلب کنیم.

متلب چیست و کاربرد آن چیست؟

اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید. این مژده را به شما خواهیم داد که خودآموز متلب در پردیس نیکان یک منبع فوق العاده برای کمک به افرادی است که خواهان یادگیری زبان برنامه نویسی متلب می باشند. اما در ابتدا می بایست به این سوالات ساده اما مهم توجه نمود:

نرم افزار Matlab چیست و چرا شما باید از آن استفاده کنید؟

آموزش متلب  متلب Matlab برگرفته از لغات Matrix Laboratory به معنای آزمایشگاه ماتریس می باشد این بدین معنا است که تمام عملیات و محاسبات در نرم افزار متلب با رویکرد ماتریسی صورت می پذیرد. یک محیط برنامه نویسی کامل با زبان برنامه نویسی خاص خود و کتابخانه ای غنی با toolbox  های فراوان.

نکته

نرم افزار متلب دارای یک محیط توسعه یافته کدنویسی است. محیطی که به شما کمک می کند تا بر خلاف یک ویرایشگر متن مانند Notepad، شما قادر به ردیابی خطاهای کدنویسی، تکمیل دستورات می باشید، همچنین پیشنهادات عملکردی را در هر لحظه به شما اعلام می کند.

چرا نرم افزار متلب مهارت خوبی است؟

آموزش متلب نرم افزار متلب در بسیاری از صنایع استفاده می شود و اساساً در هر شغل و حرفه ای که نیازمند تجزیه و تحلیل داده ها است کاربرد وسیع دارد. با توجه به اینکه در عصر حاضر دیتا و اطلاعات جزء مهم ترین و راهبردی ترین ارکان یک سازمان می باشد، بنابراین تحلیل داده ها و انجام محاسبات ریاضی و آماری با نرم افزار متلب از اهمیت چشمگیری برخوردار است و این برای شما بسیار ارزشمند است که قادر هستید به سرعت و به راحتی دیتا های خود را تحلیل نمایید.

نرم افزار متلب کجا مورد استفاده قرار می گیرد؟

اغلب محققین جهت تجزیه و تحلیل داده ها و حل مسائل خود به ناچار نیازمند یادگیری یک زبان برنامه نویسی می باشند تا بتوانند به کمک سرعت بالای کامپیوتر مسائل خود را به زبان کامپیوتر ترجمه نمایند و به جای اینکه خودشان آن ها را حل کنند این زحمت را به کامپیوترها دهند تا با سرعت بالا و دقت فوق العاده مسائل را حل کنند.

بنابراین می بایست زبان صحبت کردن با کامپیوتر را فراگرفت. یکی از این زبان ها، برنامه نویسی با نرم افزار متلب است. آموزش متلب  در ادامه باید بدانیم که نرم افزار متلب از چه قسمت هایی تشکیل شده است.

فروشگاه سایت

سرفصل های آموزش مفاهیم پایه زبان برنامه نویسی – معرفی قسمت های مختلف متلب-توسعه برنامه های مقدماتی-معرفی سیمولینک-ماتریس ها و کار با آنها-انواع فعالیتها بر روی ماتریس ها-دستورات حلقه و شرطی-طراحی برنامه، برنامه نویسی پیمانه ای و توابع-توابع بازگشتی-کد نویسی خوب و بازآرایی آن- آشنایی با ازمون و عیب یابی آن- آرایه ها- کاراکترها و رشته ها-متغیرهای سمبلیک-آشنایی با نمودارها در متلب-تعریف موارد پیچیده داده- ساختارها- کاردر ویدیو زیر ببینید:

[aparat id=”gohUb”]

در قسمت بعد به برنامه نویسی در ویدیو  توسط دکتر طاهر لطفی در زیر می پردازیم:

جلسه اول آموزش برنامه نویسی متلب :

[aparat id=”McPV1″]

جلسه دوم آموزش برنامه نویسی متلب :

[aparat id=”y1nIX”]

جلسه سوم آموزش برنامه نویسی متلب :

[aparat id=”2jMPC”]

جلسه چهارم آموزش برنامه نویسی متلب :

[aparat id=”3dF5e”]

 

جلسه پنجم آموزش برنامه نویسی متلب :

[aparat id=”2jMPC”]

 

 

 

 

به این پست امتیاز دهید.
هر چقدر ما رو دوست دارید ستاره بدید!!!