فروش پروژه آماده متلب شبیه سازی چاپر چهار ربعی در متلب همراه مقاله - انجام پروژه متلب |پروژه متلب | پروژه آماده متلب | انجام پروژه های متلب
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت محصول : 260,000 ریال

1 خرید نسخه : 1.0

شبیه سازی چاپر چهار ربعی در متلب همراه مقاله

تبدیل ولتاژ مستقیم به ولتاژ مستقیم دیگر را چاپر یا DC-DC Convertor می نامند. در بسیاری از کاربردهای صنعتی نیاز به تبدیل یک منبع DC ولتاژ ثابت به یک منبع DC ولتاژ متغییر میباشد. چاپر وسیله ایست که مستقیما DC را به DC تبدیل میکند. چاپر می تواند جهت افزایش یا کاهش پله ای ولتاژ DC بکار گرفته شود. کلید چاپر را می توان با استفاده از BJT , MOSFET , GTO و یا تریستور با کموتاسیون اجباری پیاده سازی کرد.

چاپر:

به دو روش زیر میتوان نسبت خروجی را کنترل کرد:

  1. عملکرد فرکانس ثابت (مدلاسیون پهنای پالس)
  2. عملکرد فرکانس متغییر (مدولاسیون فرکانس)

چاپر کاهش پله ای با بار مقاومتی:

همانطور که در شکل مشخص است اگر کلید برای مدت زمان مشخصی بسته باشد ولتاژ ورودی دوسر بار می افتد و اگر کلید برای مدت زمان مشخصی قطع بماند ولتاژ دو سر بار صفر خواهد بود.

طبقه بندی چاپرها

چاپر کلاس a چاپر کلاس b چاپر کلاس c چاپر کلاس d چاپر کلاس e
چاپر کلاس a

در این چاپر جریان بار به بار وارد می شود و جریان و ولتاژ هر دو مثبت هستند.این یک چاپر تک ربعی است و مشابه یک یکسو کننده عمل می کند.
چاپر کلاس b

در این چاپر جریان بار از بار خارج می شود و ولتاژ بار مثبت و جریان بار منفی است.این چاپر نیز یک چاپر تک ربعی است اما در ربع دوم کار می کند و مشابه یک اینورتر عمل می کند.
چاپر کلاس c

در این چاپر جریان بار مثبت یا منفی می تواند باشد اما ولتاژ بار همواره مثبت است.این یک چاپر دو ربعی است.می توان از ترکیب چاپر کلاس aوb یک چاپر کلاس c پدیداورد.یک چاپر کلاس c می تواند هم مانند یکسو کننده و هم مانند اینورتر کار کند.
چاپر کلاس d

جریان بار همواره مثبت و ولتاژ بار مثبت یا منفی است.یک چاپر کلاس d نیز می تواند هم مثل یک یکسو کننده و هم مثل یک اینورتر عمل کند.
چاپر کلاس e

جریان بار مثبت یا منفی و ولتاژ بار نیز مثبت یا منفی خواهد بود.این چاپر یک چاپر چهار ربعی است.مینوان با ترکیب دو چاپر کلاس c یک چاپر کلاس d ساخت.

داکیومنت لاتین همراه :

MATLAB Simulation of
Four Quadrant Chopper
Akash Modi, Chirag Patel, Anand Acharya

خروجی متلب:

پروژه متلب در تهران

پروژه متلب در تهران

http://www.porojeamadematlab.ir

تنها وبسایت پروژه متلب در تهران

پروژه متلب در تهران

شبیه سازی، چاپر ،چهار ربعی،متلب ،مقاله شبیه سازی،پروژه متلب،matlab،matlab project،Four Quadrant Chopper،پروژه متلب در تهران

 

 

به این پست امتیاز دهید.
هر چقدر ما رو دوست دارید ستاره بدید!!!
بازدید : 577 views بار دسته بندی : , , , تاريخ : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.موضوعات

محصولات براساس

آرشیو ماهانه

تبلیغات متنی

تلفن تماس» 09338075778تلفن شرکت : 66419286-021آدرس شرکت :تهران - خیابان انقلاب - نبش خیابان فخر رازی - ساختمان رازی - پلاک 85 - طبقه اول - وحد 2