فروش پروژه آماده متلب شبیه سازی تست اتصال کوتاه و بی باری ترانسفورماتور در متلب | انجام پروژه متلب |پروژه متلب | پروژه آماده متلب | شبیه سازی با متلب
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت محصول : 270,000 ریال

1 خرید نسخه : 1.0

شبیه سازی تست اتصال کوتاه و بی باری ترانسفورماتور در متلب:انجام پروژه متلب

انجام پروژه متلب:در این پروزه آزمایش های بی باری و اتصال کوتاه در ترانسفوماتور انجام شده است و نتایج خروجی آزمایش ها را میتوان مشاهده نموده و سپس تمامی پارامترهای ترانسفورماتور را میتوان مشاهده نمود.

این پروژه در متلب ۲۰۱۷ نوشته شده است و برای اجرا به متلب ۲۰۱۷ نیاز است.

تست های ترانسفورماتور در دو مرحله انجام می شوند یک مرحله در کارخانه سازنده که شامل تست های اساسی و زیادی هستند اعم از تست عایق ها ,تحمل روغن,صاعقه,و….می باشند و مرحله دوم در پست ها قبل بهره برداری و توسط تجهیزات قابل حمل و دقیق انجام میگیرد .در این پست میخواهیم  تست های مدار باز و اتصال کوتاه را که برای بدست آوردن مدار معادل ترانس و بررسی رفتار ترانس در بار های مختلف است را تشریح نماییم.قبل این که به سراغ دو آزمایش اتصال کوتاه و مدار باز بریم نیاز است که  مدار معادل واقعی یک ترانسفورماتور را بشناسیم

انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب انجام پروژه متلب

مدار معال یک ترانسفورماتور:

همانطور که میدانید ما برای اینکه بتوانیم رفتار تجهیزات و قطعات مختلف در برق و الکترونیک  را که پارامترهای زیادی در رفتار آن ها موثر هستند را بررسی کنیم مدار معادلی از آن قطعه بدست می آوریم سپس تغییرات را با توجه به مدار معادل خواهیم سنجید به این صورت که هر پارامتر را با یکی از قطعات موجود یا با ترکیبی از قطعات موجود معادل می کنیم .در این مورد که بحث ما راجبه ترانسفورماتور هاست ما شار و پراکندگی ها را با سلف و تلفات اهمی سیم پیچ ها را با مقاومت مدل کرده ایم.برای اینکه مدار معادل زیر گویا تر باشد المان های مدار را یک به یک معرفی میکنیم.

VP:ولتاژ اولیه ترانسفورماتور (ولتاژ اعمالی)

Rp:مقاومت سیم پیچ های اولیه ترانسفورماتور(تلفات اهمی سیم پیچ اولیه را به وجو می آورد)

Ip:جریان سیم پیچ اولیه

Xp:شار پراکندگی سیم پیچی اولیه

Rc:مقاومت اهمی هسته(تلفات هسته رو به وجود می آورد)

Xm:شار مغناطیس کننده هسته

Rs:مقاومت اهمی سیم پیچ ثانویه که به اولیه انتقال یافته که تلفات سیم پیچ ثانویه را به وجود می آورد. (اگر مقاومت ثانویه در مجذور نسبت دور های اولیه با ثانویه ضرب شود به اولیه انتقال می یابد )

Xs:شار پراکندگی سیم پیچ ثانویه که به اولیه انتقال یافته است.

Es,Ep:ولتاژ های القایی دوسر سیم پیچ های اولیه و ثانویه

Vs:ولتاژ خروجی

نکته :به دلیل تلفات ولتاژ Vp بزرگتر از Ep و ولتاژ Es بزرگتر از Vs می باشد.

آزمایش اتصال کوتاه:

در اين آزمايش طرف فشار ضعیف ترانس را اتصال کوتاه کرده و در طرف ديگر ولتمتر ،آمپر متر و و وات متر را مطابق شکل در مدار قرار می دهند. ولتاژ اعمال شده بايد متغير باشد. ولتاژ را انقدر به تـدريجافزايش می دهيم تا جريانی معادل جريان نامی در اوليه توسط آمپر متر نشان داده شود (اين ولتاژ خيلی کم بوده حدود ۵% ولتاژ اسمی).در شکل زیر مدار معادل این تست به خوبی نمایش داده شده است.

چون ولتاژ کم می باشد تلفات هسته قابل اغماض خواهد بود. زيرا تلفات هسته بستگی به شار دارد و شار نيز بستگی به
ولتاژ اعمال شده به ترانس. از طرف ديگر چون جريان اسمی از ترانس می گذرد وات متر تلفات اهمی سيمهای مسی را
در شرايط اسمی اندازه گيری می کند.تلفات مسی طبق فرمول زیر محاسبه می شود.

 

هنگام آزمايش مقادير واتمتر، آمپر متر و ولتمتر قرائت شده و لذا می توان باستفاده از رابطه  بالا Re را محاسـبه نمـود. امپدانس معادل در طرف اوليه Ze نيز از تقسيم عدد ولتمتر بر عدد آمپر متر محاسبه می گردد. با داشتن Re و Ze می توان با استفاده از تفریق برداری Ze به Reعامل Xe را نيز بدست آورد.

نکته۱:Re مقاومت اهمی کل ترانس می باشد یعنی مجموع مقاومت های اولیه و ثانویه که به اولیه منتقل شده است.

نکته ۲:Xe راکتانس کل ترانس می باشد.

نکته ۳: Ze امپدانس کل ترانس است که از جمع برداری Re و Xe بدست می آید.

آزمایش مدار باز:

همانطور که قبلاً عنوان شد دو نوع تلفات اهمی در ترانس اتفاق می افتد. تلفات مسی در سيم پيچها و تلفات هسته کـه شامل تلفات هيسترزيس و جريانهای گردابی می باشد . تلفات مسی توسط آزمايش اتصال کوتاه بدست مـی ايـد ولـی تلفات هسته مربوط به شار در هسته می باشد که توسط آزمايش مدار باز به شرح زير محاسبه می گردد. در اين آزمايش ولتاژ اسمی را به معمولاً طرف فشار ضعيف اعمال کرده و طرف ديگر را باز می گذاريم. چون مـدار در يک طرف باز است جريان فقط در حد جريان مغتاطيس شوندگی بوده و لذا اگر تلفاتی هست مربوط به شـار در هسـته می باشد که در حد شار حداکثر خواهد بود. بنابراين در اين آزمايش توان اندازه گيری شده با تقريب خوبی نشان دهنده توان هسته خواهد بود.

شبیه سازی ،تست،اتصال کوتاه،بی باری ،ترانسفورماتور، سیمولینک متلب،انجام پروژه متلب

انجام پروژه متلب

http://www.porojeamadematlab.ir

تنها وبسایت انجام پروژه متلب

انجام پروژه متلب

خروجی برنامه:

به این پست امتیاز دهید.
هر چقدر ما رو دوست دارید ستاره بدید!!!
بازدید : 954 views بار دسته بندی : , تاريخ : ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با محصول باشد منتشر نخواهد شد.موضوعات

محصولات براساس

مطالب براساس

تبلیغات متنی


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/poroje/domains/porojeamadematlab.ir/public_html/wp-content/themes/satsh/template/side/txtads.php on line 8
تلفن تماس» 09338075778تلفن شرکت : 66419286-021آدرس شرکت :تهران - خیابان انقلاب - نبش خیابان فخر رازی - ساختمان رازی - پلاک 85 - طبقه اول - وحد 2